Jeżeli chodzi o ogrzewanie elektryczne to w naszej ofercie znajdą Państwo kotły elektryczne oraz indukcyjne. Kotły w połączeniu z tradycyjną instalacją grzejnikową stanowią świetne rozwiązanie dla ogrzewania mieszkania czy domu. W przypadku braku możliwości podłączenia się do sieci gazowej czy braku możliwości wpięcia w przewód kominowy rozwiązania to stanowią doskonałą alternatywę dla ogrzewania gazowego.

 

 

Kocioł elektryczny

Kocioł elektryczny może nie tylko ogrzewać budynek, ale i podgrzewać ciepła wodę użytkową, dzięki możliwości współpracy z zasobnikiem. Ma prostą budowę, źródłem ciepła jest w nim najczęściej jedna lub wiele, uruchamianych sekwencyjnie grzałek. Łatwa regulacja i szybkie nagrzewanie powodują, że urządzenia te są komfortowe w użytkowaniu. W naszej ofercie do zaoferowania Państwu mamy kocioł elektryczny Vitotron 100 marki Viessmann. Kotły te są nowoczesnym, komfortowym, bezpiecznym i ekologicznym źródłem ciepła. To niewielkie urządzenie o estetycznym wyglądzie, które można łatwo zainstalować praktycznie w dowolnym miejscu.

 

Kocioł indukcyjny

Podobnie jak typowy kocioł elektryczny może nie tylko ogrzewać budynek ale i ciepłą wodę użytkową. Kocioł ten w swojej pracy wykorzystuje zjawisko indukcji elektromagnetycznej, to samo, z którym mamy styczność w naszych kuchennych płytach indukcyjnych. W naszej ofercie do zaoferowania Państwu mamy kocioł indukcyjny marki Fenix.

W kotle zamontowana jest cewka indukcyjna. Woda, która jest czynnikiem chłodzącym, przepływa przez płaszcz wodny i ulega natychmiastowemu podgrzaniu.

Energia pola elektromagnetycznego, wytworzona przez cewkę indukcyjną kotła jest przekształcana w energię cieplną. Następnie energia ta przekazywana jest na wymiennik ciepła, a później odbierana przez nośnik ciepła, który krąży w układzie grzewczym.